Ümit Özdağ: Soylu telefonda ‘Beni tehdit ediyorsunuz’ dedi ve küfür etmeye başladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda küfürleştiğini açıklamıştı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Özdağ, olayın kişisel bir mesele olmadığını kaydetti.

“Bir TV programında bana, 86 yaşındaki anneme, aileme hakaret etti”

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Associated Nodes area)

Soylu’nun kendisine ilk kez Antalya’da Göç İdaresi Başkanlığı’nın çalıştayında hakaret ettiğini belirten Özdağ “Fakat bağımsız Türk yargısından bunun hakaret olmadığı kararı çıktı” dedi.

Özdağ şunları kaydetti:

Bu küfürleşme benim açımdan da Türkiye açısından da kişisel bir mesele değil. Bir baskıcı rejimin İçişleri Bakanının, bir parlamentere ve parti genel başkanına politikalarını engellediği için ve deşifre ettiği için nefret kusmasıdır. Benim Soylu’nun temsil ettiği rejimle kavgam Türkiye’de demokrasi ve hukuk devleti kavgasının yansımasından ibarettir.

Bir TV programında bana, 86 yaşındaki anneme, aileme hakaret etti. Göç İdaresi Başkanlığı kanalıyla fonlamış olduğu pejmürde, ahlaksız siteler aracılığı ile ben ve parti yöneticileri ile ilgili ahlaksız haberler yaptırıyor. Bu konuda kendisini WhatsApp üzerinden ağır şekilde uyardım. Yaptırmış olduğu bizimle ilgili bir pis haberi kendisine yollayarak uyardım. Birkaç dakika sonra beni aradı. Soylu, telefonda ‘Siz beni tehdit ediyorsunuz” dedi ve küfür etmeye başladı. O küfürler edince, ben de anlamış olduğu dilden cevap verdim.       

 

 

 

 

 

Sözcü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*