Yer: İstanbul… Kedilere su veren çocuğa şaka gibi ceza

İstanbul Avcılar’da 2 bin dairenin bulunduğu sitede 6 yaşındaki bir çocuğa kedilere su verdiği gerekçesiyle ceza verilmesi tartışma yarattı.

Avcılar Tahtakale Mahallesi’nde bir sitede, yaz aylarında sokak hayvanları için su ve mama bırakan çocukların ailelerine yönetim tarafından ‘Ortak kullanım ihlali’ yaptıkları gerekçesiyle biner lira para cezası gönderildi.

Yönetim hangi ailelere ceza verileceğini belirlemek için, sosyal tesis önüne su ve mama bırakan çocukları güvenlik kameralarından tek tek belirledi. Evlerine gönderilen ceza makbuzlarının hukuksuz olduğunu belirten web site sakinleri, para cezasını ödemeyeceklerini ifade etti.

“BİR KAP SUYA BİN LİRA CEZA”

Para cezası gönderilen web site sakini Ferdi Ü., 6 yaşındaki oğlunun kediler susuz kalmasın diye, boş kedi kabına su doldurduğunu belirterek “Kamera kayıtlarından tespit edip, ceza kesiliyor. Ben bu cezaya itiraz ediyorum. Web site yönetiminin avukatı, bu cezayı ödemek zorundasınız diyor. Ortak alan kullanım ihlalinden dolayı ceza kesmişler. Benim çocuğum boş olan kabı dolduruyor. Madem yasak, o kabı oradan kaldırın” diye konuştu.

“KEDİLERE MAMA VERMEYİ ORTAK ALAN İHLALİ SAYIYORLAR”

İsmini vermek istemeyen bir web site sakini ise, kızının kedilere mama vermesi nedeniyle bin lira ceza kesildiğini ifade ederek, “Ben de karşı çıktım. Yönetime gidip cezayı ödemeyeceğimi söyledim. Yönetim cezanın aidatlardan alındığını söyledi. Cezayı iptal ettirip, aidatımdan kesilmesini önledim. Kediye mama verildi diye, bin lira ceza kesilemez. Ayrıca bilgilendirme de yapılmadı. Ortak alan ihlali olduğu söyleniyor. Böyle bir sıkıntı var ise kediler neden web site içerisinde” diye konuştu.

Web site yönetimi ise cezaların ortak alan ihlali nedeniyle kesildiğini belirtti.

DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*